Opština Berkovici

Naslovna Vijesti iz BiH Društvo Da svima bude bolje

Da svima bude bolje

El. pošta Štampa PDF

bilecaNovi načelnik bilećke opštine, 48-godišnji inženjer mašinstva, Dragan Babić, preuzimajući dužnost, obećao je da će od prvog dana raditi na vraćanju poverenja građana u opštinsku administraciju i najavio podmlađivanje opštinskog rukovodnog kadra, kao i otvaranje proizvodnih radnih mesta, "kako bi mladi ostajali u Bileći".


Pošto je kao kandidat koalicije "Zajedno za Bileću", koju su podržale sve opozicione stranke, ubedljivo pobedio protivkandidata iz vladajućeg SNSD Blaža Vujovića, Babić tvrdi i da će biti načelnik "svih građana Bileće", bez obzira na njihovu političku pripadnost i da će sa Vladom RS "dobro sarađivati". Neće se rukovoditi stranačkim interesima, a u to će se, poručuje, uveriti celokupna javnost.
- Očekujem dobru saradnju. Ona, verovatno, ne može biti u obimu

kakav bi bio da je pobedio kandidat SNSD, ali verujem da su u Vladi svesni da novac u budžetu RS nije novac pojedinaca, ili grupe ljudi, nego svih građana Srpske - dodaje naš sagovornik.
Nada se da će uskoro biti formirana nova skupštinska većina, a potom će, veli, praviti svoj tim.
- S ljudima koji su pravili cirkus od dosadašnje vladajuće koalicije u opštinskoj skupštini ne nameravam da razgovaram - kaže načelnik Babić, inače otac četvoro dece, koji je dve decenije radio kao profesor u Srednjoškolskom centru u Bileći.
Otvaranje radnih mesta, obnova i izgradnja infrastrukture i povratak mladih, najvažniji su zadaci koji stoje pred novoizabranim prvim čovekom Bileće, jedne od najsiromašnijih opština u RS.
- Prioritet u mom radu je otvaranje proizvodnih radnih mesta, jer bez toga nema kvalitetnog zapošljavanja. Nastojaću da do kraja godine od 30 do 50 ljudi nađe posao u proizvodnji. Obezbedićemo određena sredstva za pokretanje privatizovanih industrijskih kapaciteta i otvoriti više mini pogona. Učinićemo sve da unapredimo infrastrukturu grada i generalno stvorimo bolju ekonomsku klimu - rekao je Babić.

PROMENE SU MOGUĆE
DRAGAN BABIĆ se slaže sa ocenama da je njegova pobeda, kao aktivnog člana Srpske radikalne stranke u ime koalicije "Zajedno za Bileću", nova smernica u opozicionom delovanju.
- Ljudi su nezadovoljni nagomilanim predizbornim obećanjima koja se nikada nisu ostvarila. Realno, jako, jako malo je realizovano do sada. Ne mogu reći da će moja pobeda značiti prekretnicu u političkom delovanju RS, ali sa sigurnošću tvrdim da je ovo dobar pokazatelj opoziciji, kako i koliko se može uraditi da ipak dođe do promena u Srpskoj. Ukoliko na ovakav način zajedno uđemo i na opšte izbore, pokazaćemo da su promene moguće.

Da svima bude bolje
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas1554
mod_vvisit_counterJuce6414
mod_vvisit_counterOve nedelje1554
mod_vvisit_counterProšle nedelje52193
mod_vvisit_counterOvog mjeseca21245
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca211011
mod_vvisit_counterUkupno20902145