Naslovna Vijesti iz BiH Društvo Identifikovan izvršilac KD Paljevina

Identifikovan izvršilac KD Paljevina

Operativnom radom pripadnika Policijske stanice Trebinje identifikovan je izvršilac KD Paljevine izvršenog sinoć oko 20,00 časova, u trebinjskom naselju Vinogradi,  u kući, vlasništvo B.M.

Naime, sinoć u 20,06 časova prijavljeno je dežurnoj službi PS Trebinje da, u trebinjskom naselju Vinogradi,  gori kuća, vlasništvo B.M.  Odmah po prijavi na lice mjesta izišli su pripadnici PS Trebinje i Vatrogasne jednice Trebinje koji su lokalizovali požar.

Zbog sumnje da se radi o podmetnutom požaru, odnosno namjerno izazvanoj paljevini, pripadnici PS Trebinje preduzeli su  niz operativnih radnji u cilju identifikovanja izvršioca.

Par sati  po prijavi paljevine  lišeni su slobode S.S.(1989.) i jedan maloljetnik, obojica nastanjeni u Trebinju, zbog sumnje da su izvršili paljevinu.

Izvršena je kriminalistička obrada kojom je utvrđeno da je osumnjičeni S.S. izvršio KD Paljevina i isti je upotpunosti priznao izvršenje ovog krivičnog djela. Tokom kriminalističke obrade utvrđeno je da je osumnjičeni S.S., nakon paljevine zajedno sa  maloljetnikom, koji je takođe lišen slobode, počinio i KD Nasilničko ponašanje prema M.M.

Identifikovan izvršilac KD Paljevina