Naslovna Vijesti iz BiH Društvo DRAGAN BABIĆ NOVI NAČELNIK OPŠTINE BILEĆA

DRAGAN BABIĆ NOVI NAČELNIK OPŠTINE BILEĆA

Prema prebrojanim glasovima sa 24 od ukupno 27 redovnih biračka mjesta Dragan Babić, kandidat Koalicije "Zajedno za Bileću", novi je načelnik opštine Bileća, potvrdio je Srni njegov protivkandidat iz SNSD-a Blažo Vujović.

Vujović je istakao da još nisu prebrojani glasovi sa tri biračka mjesta, ali da razlika od oko 500 glasova ne može biti promijenjena.

"Nisam očekivao ovakav ishod, ali to je volja građana", rekao je Vujović, koji je čestitao Babiću na pobjedi.

Koaliciju "Zajedno za Bileću" čine Srpska radikalna stranka RS, Partija demokratskog progresa i Srpska demokratska stranka.

Na prijevremenim izborima za načelnika opštine Bileća glasalo je 6 992 birača ili 70,9 odsto od ukupno registrovanih 9 858, potvrđeno je Srni u OIK.

Iz OIK je rečeno da su izbori protekli bez bilo kakvih problema.

CIK mora objaviti preliminarne rezultate 24 sata po zatvaranju biračkih mjesta, kazala je predsjednica Centralne izborne komisije BiH Irena Hadžiabdić i dodala da u ponedjeljak počinje brojanje glasačkog materijala pristiglog poštom. Konačno utvrđivanje i objava rezultata prijevremenih izbora CIK mora obaviti najkasnije u roku od pet dana od dana održavanja izbora.

Nakon objavljivanja rezultata prijevremenih izbora slijedi podnošenje zahtjeva za ponovno brojanje glasačkih listića u roku od tri dana. Budući da se radi o samo dva kandidata i jednostavnom načinu brojanja, očekujemo da ćemo cijeli posao završiti prije ovih zakonskih rokova, rekla je ona.

Zbog smrti načelnika opštine Bileća Slavka Bekana, Centralna izborna komisija BiH (CIK) je 18. novembra 2009. godine donijela odluku o raspisivanju prijevremenih izbora.

DRAGAN BABIĆ NOVI NAČELNIK OPŠTINE BILEĆA