Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Sport VELIKI USPJEH TAKMIČARA „DŽUDO KLUBA“ BERKOVIĆI NA PRVENSTVU BALKANA ZA KADETE I KADETKINJE

VELIKI USPJEH TAKMIČARA „DŽUDO KLUBA“ BERKOVIĆI NA PRVENSTVU BALKANA ZA KADETE I KADETKINJE

El. pošta Štampa PDF

Dana 21 i 22.09.2019.godine u Budvi, održano je Prevenstvo Balkana za kadete i kadetkinje na kome je učestvovalo ukupno devet zemalja.

U sastavu reprezentacije Bosne i Hercegovine nastupilo je troje reprezentativaca Džudo kluba Berkovići koji su na prvenstvu Bosne i Hercegovine ostvarili pravo nastupa na ovom takmičenju.Učestvovali su Jelena Bjelica, Marija Šukić i Milan Dobranić.

dz2

dz1

Ostvarili su jedan od najboljih rezultata u takmičenju ovog ranga od osnivanja kluba, osvojivši ukupno tri medalje, jednu zlatnu, jednu srebrenu i jednu bronzanu.

Prvo mjesto,zlatnu medalju i naslov balkanske šampionke osvojila je Marija Šukić,drugo mjesto bronzanu medalju i titulu vicešampionke Balkana osvojila je Jelena Bjelica, dok je treće mjesto i bronzanu medalju osvojio Milan Dobranić.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je na ovom takmičenju ukupno 15 medalja ,od kojih 2 zlatne,tri srebrene i 10 bronzanih medalja, a gledano po broju osvojenih medalja Džudo klub Berkovići je ubjedljivo na prvom mjestu.

Radi se o takmičarima od kojih se očekivao veliki rezultat jer su svojim dosadašnjim nastupima više puta dokazali da imaju izuzetan kvalitet, a Marija Šukić i Jelena Bjelica su i prije osvajale ovako velike medalje.

Marija Šukić je 2018 godine u konkurenciji  starijih pionirki osvojila naslov prvakinje Balkana, dok je Jelena Bjelica 2017 .godine osvojila srebrnu medalju na prvenstvu Balkana.

VELIKI USPJEH TAKMIČARA „DŽUDO KLUBA“ BERKOVIĆI  NA PRVENSTVU BALKANA ZA KADETE I KADETKINJE
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas4982
mod_vvisit_counterJuce11513
mod_vvisit_counterOve nedelje68143
mod_vvisit_counterProšle nedelje85622
mod_vvisit_counterOvog mjeseca35885
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca337301
mod_vvisit_counterUkupno12013288