Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Privreda Podjela bonova za regresirano gorivo

Podjela bonova za regresirano gorivo

El. pošta Štampa PDF

Poljoprivredni proizvođači  sa područja najmlađe istočnohercegovačke opštine Berkovići, njih 47  od danas mogu u prostorijama opštine podići bonove i ugovore za regresirano gorivo koje je odobrilo resorno Ministarstvo.

Referent za privredu i privatno preduzetništvo   u opštini Berkovići Milosava Samardžić rekla je da je odobreno 8,934  litara nafte, 10.200 kilograma azotnog đubriva tipa kan i 14.500 kilograma NPK i 7.500 kg đubriva za voće.

 

Distribucija nafte vršiće se putem Petrolove  benzinske pumpe u Bileći.

 

Samardžićeva je napomenula da poljoprivredni proizvođači za ove podsticaje treba da zasiju najmanje jedan hektar žitarica ili voćnjaka za proljetnu i jesenju sjetvu, dok povrće mora biti zasijano na najmanje pola hektara i da je nteresovanje poljoprivrednika bilo veliko o čemu govori i broj podnešenih zahtjeva 47, od kojih su dva pravna lica „Plantaže voća“ i „Mivas milk“,a samo jedan poljoprivredni proizvođač nije dobio odobrenje za ovogodišnju subvenciju zbog nedovoljne količine obradivog zemljišta..Ukupno je prijavljeno  104,30 hektara  koje su ratari zasijali u jesenjoj ili će to uraditi u proljetnoj sjetvi i za održavanje voćnjaka .

O datumu i mjestu podjele regresiranog đubriva poljoprivrednici će biti blagovremeno obavješteni.

Podjela bonova za regresirano gorivo
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas6055
mod_vvisit_counterJuce10650
mod_vvisit_counterOve nedelje25771
mod_vvisit_counterProšle nedelje88608
mod_vvisit_counterOvog mjeseca225740
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca374304
mod_vvisit_counterUkupno12971606