Naslovna Berkovići Privreda ОПШТИНА БЕРКОВИЋИ И ЊЕМАЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА HELP – HILFE ZUR SELBSTHILFE E.V. НАСТАВЉАЈУ САРАДЊУ

Начелник општине Берковићи Ненад Абрамовић и представник њемачке организације HELP Даријан Билић потписали су данас ( 01.04. ) Споразум о реализацији пројекта: „Подршка социо-економској стабилности регије Западни Балкан 2021-2022“. Пројекат финансира Влада Савезне Републике Њемачке кроз „Пакт за Стабилност Југоисточне Европе“, а суфинансира Општина Берковићи

IMG 6108

Циљ пројекта је олакшати инкубацију самосталних бизниса и самозапошљавање кроз мјере стицања доходка у циљаном економском сектору ( пољопривреда )

Пројектом је планирана додјела материјалних донација за минимално 25 пољопривредних произвођача са територије општине Берковићи у просјечној вриједности од 2.000 ЕВРА.

Додатно, HELP ће омогућити стручну едукацију за 10 подржаних или нових корисника. Уз то HELP ће обезбједити средства за реализацију малог општинског пројекта у износу од 5.000 ЕВРА, с циљем рјешавања одређеног проблема на добробит цијеле локалне заједнице.

IMG 6111

Напомињемо да је општина Берковићи учестовала у реализацији пројекта: „Подршка социо-економској стабилности регије Западни Балкан 2019-2020“ у оквиру кога је пружена подршка за укупно 38 пољопривредних произвођача са територије општине Берковићи, те значајно унапређен „Систем управљања комуналним отпадом“ у општини Берковићи.

ОПШТИНА БЕРКОВИЋИ И ЊЕМАЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА HELP – HILFE ZUR SELBSTHILFE E.V.  НАСТАВЉАЈУ САРАДЊУ