Naslovna Berkovići Privreda Obavještenje za poljoprivredne proizvođače o nabavci plavog dizela

Obavještenje za poljoprivredne proizvođače o nabavci plavog dizela

Cijena  dizel goriva za izvođenje proljećnih radova u poljoprivredi u 2013.godini, uključujući i žetvu strnih žita, umanjuje  se od maloprodajne cijene za   0,60 KM/litru. Regresirano dizel gorivo se odobrava  za površine koje su registrovane  kao obradive u registru gazdinstava, na kojima je izvršena jesenja sjetva u 2012.godini, proljećna sjetva/sadnja u 2013.god.kao i za održavanje postojećih višegodišnjih zasada voćnjaka i vinograda.

Pravo na podsticajna sredstva za regresiranje dizel goriva ostvaruju registrovana poljoprivredna  gazdinstva, koja po hektaru  registrovane obradive povšine, na području Republike Srpske , u periodu od 17.aprila do 01.jula tekuće godine za  proljećne radove izvrše kupovinu:

a) do 50 litara goriva po hektaru- za ratarske i povrtlarske kulture i

b) do 35 litara po ha- za voćnjake i vinograde.

Minimalna ukupna količina dizel goriva za koju je moguće ostvariti pravo na regres iznosi  10 litara.

Korisnici regresirano dizel gorivo kupuju po maloprodajnoj cijeni umanjenoj za iznos regresa od 0,60 KM/litru na benzinskim pumpama „NESTRO PETROL“ a.d. Banja Luka.

Protokolisane zahtjeve uz ličnu kartu zainteresovani nosioci poljoprivrednog gazdinstva mogu preuzeti u opštini.

Berkovići,17.04.2013.god.           OPŠTINA BERKOVIĆI

Obavještenje za poljoprivredne proizvođače o nabavci plavog dizela