Naslovna Berkovići Politika Održana sedma redovna sjednica

Održana sedma redovna sjednica

U velikoj sali Skupštine opštine Berkovići  26.10.2009. godine sa početkom u 10,00 časova održana je sedma redovna sjednica najmlađe istočnohercegovačke opštine.

Sjednici je prisustvovalo 14 odbornika.

Dnevni red koji je predložio kolegij SO-e Berkovići na sastanku održanom 12.10.2009.godine, je jednoglasno usvojen.

Odbornici SO-e Berkovići su usvojili zapisnik sa prethodne sjednice.Na samom skupštinskom zasjedanju usvojeni su sledeci Izvještaji i informacije.

-Izvještaj o tromjesečnom ostvarenju Programa rada SO-e Berkovići i realizacija odluka, zaključaka i rješenja sa šeste redovne sjednice So-e Berkovići.

-Izvještaj o radu službe socijalne i dječije zaštite za protekli period 2009 godine.

-Izvještaj o radu JU "Narodna biblioteka" Berkovići za 2008. godinu i protekli period 2009 godine.

Na prijedlog Upravnog odbora JU "Narodna biblioteka" Berkovići, poslije raspisanog javnog  konkursa za izbor i gore navedene imenovanje direktora Javne ustanove, imenovan je Kojović (Miloša) Radenko prof.socijologije, dosadašnji vršilac dužnosti direktora.

Donešena je Odluka o Izmjeni i dopunin Poslovnika Etičkog odbora SO-e Berkovići.

Verifikovana je odluka o određivanju prostora za održavanje javnih skupova na području opštine Berkovići i to na otvorenom prostoru-plato ispred preduzeća "Inkob" Berkovići i u zatvorenom prostoru objekat Sportska dvorana u Berkovićima.

Pored gore navedenih odluka odbornici Skupštine opštine su donijeli nekoliko zaključaka i rješenja.

Šetka Ranko

Održana sedma redovna sjednica