Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Ostalo DAR ZA MARKA I MARIJU OKUKU

DAR ZA MARKA I MARIJU OKUKU

El. pošta Štampa PDF

BERKOVIĆI – Rajko Samardžić iz bilećkih Dola pod Sitnicom, koji sa suprugom i sinom živi u njemačkom gradu Minhenu, odranije poznat kao čestit i human čovjek, pokazao je tu svoju humanost i ovih dana.

Iskoristivši jedan dan odmora, što ga provodi u svojoj kući u Ljubinju, Rajko je otputovao do Berkovića – i bratu i sestri,  Marku i Mariji Okuki,  iz berkovićkog sela Predolja, koji su oba roditelja  (oca Radenka i majku Danijelu) izgubili saobraćajnoj nesreći prije  skoro dvije godine – darovao je 100 evra.


 

-Znam da je ovo simboličan dar, ali, Bože zdravlja, viđaćemo se i narednih godina – kazao je Rajko Samardžić,  pozdravljajući se sa petogodišnjim Markom, četverogodišnjom Marijom i njihovim djedom i bakom po majčinoj strani, Goranom i Željkom Đuricom,  u Berkovićima, gdje su djeca toga dana bila.

-Kad se sve to desilo, 31. oktobra  2010,  u pomoć su nam prvo pritekli rođaci, komšije, prijatelji, pa čitava naša zajednica – opština i njene službe. A,  onda me je poslije, svaki put kad nam je neko ovako došao,  kao sad Rajko,  nešto posebno ganulo… Ono nešto – kad vidiš da nisi sam, da ima ljudi koji žele da ti pomognu, da im je istinski žao što se to dogodilo,  bude ti barem malo lakše  - rekao nam je Goran Đurica, ističući da im se dosta ljudi iz Hercegovine, kao i sa drugih strana svijeta,  javljalo sa željom da pomognu. Goran im se, dodaje, i ovim putem, na tome zahvaljuje!

Nažalost, mališani Marko i Marija Okuka ljetos su ostali i bez djeda po ocu:  Gojko Okuka  umro je 9. juna ove godine, pa je starateljstvo nad njima preuzela baka Mila. Djeca sada idu u vrtić u Berkovićima, a Marko bi dogodine trebalo da krene u prvi razred osnovne škole…


Rajko Samardžić (prvi s lijeva) sa Goranom Đuricom, Marijom, Markom i Darkom Okukom

Marija i Marko Okuka sa djedom Goranom Đuricom

Marija i Marko sa stricem Darkom Okukom

Spomenik u groblju u Predolju Danijeli i Radenku Okuki

Tekst i slike preuzeti sa portala:

www.mojahercegovina.com

 

DAR ZA MARKA I MARIJU OKUKU
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas2263
mod_vvisit_counterJuce5645
mod_vvisit_counterOve nedelje2263
mod_vvisit_counterProšle nedelje37748
mod_vvisit_counterOvog mjeseca100299
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca174228
mod_vvisit_counterUkupno23060636