Naslovna Berkovići Hronika Otuđen bakar iz trafa pod naponom

Otuđen bakar iz trafa pod naponom

Mještani zaseoka Brijeg iz Dabrice u opštini Berkovići prijavili su PS Berkovići da je od strane nn lica ili više njih, sa energetskog transformatora koji je bio pod naponom  otuđen bakreni namotaji težine oko 300 kilograma. Transformator je oboren sa stubne MTS Brijeg na zemlju , skinut je poklopac sa njega i otuđen bakar. Pripadnici PS Berkovići  izvršili su  uviđaj i nastavljen  je rad na rasvjetljavanju djela.

Radnici RJ Elektro Bileća-Poslovnice Berkovići postavili su novi energetski transformator, tako da su mještani sela Brijeg ponovo dobili električnu energiju.

Otuđen bakar iz trafa pod naponom