Naslovna Berkovići Društvo Sastanak sa sindikalcima

Sastanak sa sindikalcima

sindik1Predsjednik Sindikata uprave Republike Srpske  Tomislav Vrhovac  sa predstavnikom Regionalnog sindikalnog centra Trebinje Draganom Simovićem ,održali  su sastanak u opštini Berkovići sa Načelnikom opštine i Izvršnim odborom sindikalne organizacije  administrativne službe Opštine Berkovići.

Razgovarano je o posebnim i pojedinačnim ugovorima, cijeni rada i njeno utvrđivanje i štrajku upozorenja.

Načelnik opštine Ranko Lučić upoznao je prisutne sa problemima umanjenja  i isplate plata uposlenim u organima uprave.

-Od prošle godine došlo je do smanjenja plata od 10-25 %.Plate su dosta redovne ,jedino je u zakašnjenju uplata doprinosa.

Predsjednik uprave sindikata Vrhovac istakao je da rukovodstvo i sindikati trebaju sjesti i tražiti najbolje rješenje, ali da je nekorektno tražiti nemoguće.Trebalo bi doći do jedinstvenog štrajka upozorenja, ali da nebi trebali trpiti poslodavci navedenim štrajkom.sindik2

sindik3

Sastanak sa sindikalcima