Naslovna Berkovići Društvo Mališani u đačkim klupama

Mališani u đačkim klupama

00s35 učenika polaznika iz opštine Berkovići  upisalo se u prvi razred  OŠ“Njegoš“ u Berkovićima. Nakon obavljenog ljekarskog pregleda,razgovora sa Pedagogom , upis je  izvršila  komisija formirana  od strane Opštinske administrativne službe.

Učenici i njihovi roditelji upoznati su sa održavanjem 120 časova  predškolske nastave.

Didaktička sredstva  koja su namjenjena  olakšanju edukativnog rada sa djecom  obezbjedio je Fond za dječiju zaštitu., a donator časova je Ciritas u saradnji sa dječijim vrtićem „Naša radost“ iz Trebinja.

02s

04s

Nastava za najmlađe polaznike iz ove razuđene opštine  , jedne od četiri opštine u Republici Srpskoj sa pozitivnim prirodnim priraštajem kreće u ponedeljak. Dio djece posle  časova predškolske nastave biće raspoređen u četiri područne škole u mjestu stanovanja:Dabrica,Ljuti Do,Blaca i Strupići.

01s

03s

I ove godine tradicionalno iz dva sela Bilećke opštine Milavići i Zasada ,upisala su se djeca u niže razrede u područnoj školi Strupići,dok će više završiti u centralnoj

05s