Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Društvo Vrtić u Berkovićima

Vrtić u Berkovićima

El. pošta Štampa PDF

Berkovići su jedna od četiri opštine u Republici Srpskoj sa pozitivnim prirodnim priraštajem stanovništva. Potreba za predškolskom ustanovom postoji odavno i  sredstva za izgradnju vrtića u iznosu 151.000,00  KM  obezbjedila  je Vlada Republike Srpske .

 

Izgradnja dječijeg vrtića planirana je u blizini osnovne škole , na opštinskom zemljištu .

Vrijednost radova je 167.800,00 KM.Vlada Republike Srpske je obezbjedila 151.000,00 km ,a ostatak od 16.000,00 KM obezbjedila je opština Berkovići i infrastrukturu.

 

-Projektovali smo vrtić kapaciteta četrdesetero djece i pošto je rok za izgradnju četiti mjeseca , nadamo se da ćemo ga brzo napraviti.Ova sredstva su odobrena još prošle godine, ali zbog  sporih procedura Zakona o Javnim nabavkama i određenih kontrola mi malo kasnimo sa izgradnjom – istakao je Načelnik opštine Berkovići Ranko Lučić.

- -Sva dokumentacija je spremna i što se tiče firme GP „Hercegovinainvest“ ona može da krene sa radovima  nakon uvođenja u posao od stane zvaničnog nadzornog organa – istakao je Veselin Rupar izvođač radova.

Izvođač radova počeo je sa raščišćavanjem i ravnanjem terena Vrtić u Berkovićima
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas2258
mod_vvisit_counterJuce8663
mod_vvisit_counterOve nedelje20093
mod_vvisit_counterProšle nedelje56207
mod_vvisit_counterOvog mjeseca182313
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca254759
mod_vvisit_counterUkupno13487238