Naslovna Berkovići Društvo Realizacija dva projekta

Realizacija dva projekta

U utorak,04.08.2009.godine u prostorijama Investiciono-razvojne banke Republike Srpske u Banja Luci  /IRB RS/ svoje potpise na ugovore o realizaciji dva projekta razvoja zajednice /CDP/ su stavili: načelnik Opštine Berkovići gosp.Ranko Lučić,vršilac dužnosti direktora IRB RS gosp.Bojan Golić i predstavnici odabranih ponuđača za realizaciju projekata.

sredstva dobijena iz ekonomsko-socijalne komponente RPRS  Ministarstva finansija Vlade RS.Posao nabavke i ugradnje gromobranskog stuba će izvesti firma „UNIMONT“d.o.o.  iz Gacka.

Nabavka sportske opreme za poboljšanje rada i kvaliteta izvođenja nastave fizičkog vaspitanja i poboljšanje rekreativno-sportske ponude dvorane je drugi projekat ,čija vrijednost iznosi 5.090,58 EUR, a i taj projekat pored CDP sredstava od 4.093,44  EUR, Opština Berkovići je finansirala 786,14 EUR i Ministarstva finansija Vlade RS 211,00 EUR iz ekonomsko-socijalne komponente RPRS.Odabrani ponuđač za ovaj projekat je J.P. Zavod za udžbenike i nastavna sredstva iz Istočnog Sarajeva.

Kao i ostali projekti pokrenuti od CDP-a i ova dva imaju za cilj stvaranje pretpostavki za održiv razvoj i postizanje boljeg kvaliteta života u našoj lokalnoj zajednici.

Pripremila Dragana Bjelica

Realizacija dva projekta