Naslovna Berkovići Društvo УНАПРЈЕЂЕНЕ СИСТЕМА УПРАВЉАЊА КОМУНАЛНИМ ОТПАДОМ У ОПШТИНИ БЕРКОВИЋИ

УНАПРЈЕЂЕНЕ СИСТЕМА УПРАВЉАЊА КОМУНАЛНИМ ОТПАДОМ У ОПШТИНИ БЕРКОВИЋИ

Реализацијом пројекта: „Унапјеђење система управљања комуналним отпадом у општини Берковићи“ који је суфинансиран од стране Фонда за заштиту животне средине и енергетску ефикасност Републике Српске, проширен је обухват домаћинства која имају приступ организованом сакупљању и одвозу комуналног отпада.

Пројектим активностима набављено је и у дјелу насеља Хатељи стављено у употребу шест контејнера за скаупљање комуналног отпада.

Sans titre 1

Пројекат, укупне вриједности од 4.984,20 КМ, заједнички су суфинансирали Фонд за заштиту животне средине и енергетску ефикасност Републике Српске у износу од 4.000,00 КМ и Општина Берковићи у износу од 984,20КМ.

Стратегијом развоја општине Бековићи за период 2022-2028. година планирано је постепено укључивање у систем организованог прикупљања и одвоза комуналног отпада насеља која гравитирају ободом Дабарског поља.

Sans titre 2

УНАПРЈЕЂЕНЕ СИСТЕМА УПРАВЉАЊА КОМУНАЛНИМ  ОТПАДОМ У ОПШТИНИ БЕРКОВИЋИ