Naslovna Berkovići Društvo Припадници Полицијске станице Берковићи уручили школски прибор првацима у О.Ш. „Његош“

Полицијски службеници Полицијске станице Берковићи су 14. септембра 2022. године, у О.Ш. „Његош“ у оквиру кампање МУП-а Републике Српске „Заштитимо дјецу у саобраћају“ одржали едукативно предавање првом разреду о безбједном учествовању у саобраћају. Полицијски службеници и представник Ауто-мото савеза Републике Српске су дјеци објаснили како да правилно пређу улицу, како да се правилно превозе у путничким аутомобилима, колико година треба да имају да могу да сједу на мјесто сувозача. Такође, су одговорили на бројна дјечија питања како би што више приближили опасности које могу настати непоштовањем саобраћајних прописа.

2

Полицијски службеници су ову прилику искористили да ђаке дарују са школским прибором, са жељом да им школа буде мјесто другарства и срећних успомена, а школовање да посматрају као једну авантуру из које ће изаћи млади људи спремни да активно и квалитетно учествују у животу заједнице.

Срећан почетак школске године, са припадницима ПС Берковићи првацима су пожељели и Драгана Бјелица, референт за образовање, спорт, културу и цивилно друштво Општине Берковићи и представник Ауто-мото савеза Републике Српске.