Naslovna Berkovići Društvo ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ ОПШТИНЕ БЕРКОВИЋИ САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ (ПЕТАК 27.03.2020. ГОДИНЕ)

Штаб за ванредне ситуације општине Берковићи одржао је данас седми састанак од почетка епидемиолошке ситуације  вируса COVID -19 (КОРОНА ВИРУС).

На састанку је констатовано да је епидемиолошка ситуација на подручју општине Берковићи стабилна. У локалној заједници нема потврђених случајева  заражених вирусом COVID – 19.

Untitled 3

Тренутно се 28 лица налазе под мјерама здравстваног надзора – кућне изолације. Код поменутих лица нису примјећени било какви симптоми вируса и према сазнањима контролних органа, свих 28 лица поштују изречене мјере.

Констатовано је да грађани општине Берковићи углавном поштују мјере Штаба за ванредне ситуације општине Берковићи, као и изречене мјере републичких и државних органа. Грађани општине Берковићи се позивају да истрају са одговорним понашањем.

На састанку је одређена локација(објекат) за тријажу пацијената - простор љетне читаонице Народне библиотеке Берковићи.

На састанку са власницима троговачких радњи, који је одржан у четвртак 26.03.2020. године, издата су обавезујућа упутства у погледу поступања са робом која долази из разних подручја (обавезна дезинфекција ван објекта) и још једанпут је скренута пажња да возачи у транзиту кроз БиХ немају право заустављања. Такође, власници трговачких радњи су упозорени да је неопходно избјегавати гужве у продајним објектима. Власници трговачких радњи су изразили спремност да лицима старијим од 65 година, а која су вез породичног старања, врше бесплатну доставу на кућну адресу.

Штаб за ванредне ситуације ће следећи састанак одржати у понедељак 30.03.2020. када ће се опет јавност обавјестити о ситуацији на подручју општине Берковићи.