Naslovna Berkovići Društvo Humanitarna organizacija "Srbi za Srbe" i Humanitarno društvo "Dobrotvor"

Humanitarna organizacija "Srbi za Srbe" i Humanitarno društvo "Dobrotvor"

U sklopu Božićnih aktivnosti Humanitarne organizacije „Srbi za Srbe“ iz Beograda realizovan je projekat pomoći dvema višečlanim porodicama sa područja Mostara. Pristiglim novčanim sredstvima pomognuta je porodica Radišić iz sela Hodbina, kao i porodica Janković iz Mostara.

Humanitarno društvo „Dobrotvor“ kao koordinator projekta sprovelo je akciju uz pomoć volontera Miloša Janjića. Šestočlanoj porodici Srete i Nikoline Radišić uručen je električni štednjak, a decu Evu, Ljuba, Rada i Uroša obradovali smo slatkišima. Iako skromna, pomoć je dobro došla ovom domaćinstvu.

Nakon posete Radišićima, pomoć smo uručili i četvoročlanoj porodici Zorana i Nataše Janković. Kupljen je krovni izolacioni materijal, koji je bio neophodan za normalne uslove života u ovoj kući. Najmlađi članovi Žana i Lana takođe su obradovane paketom slatkiša.

Deleći radost ovih porodica, srdačno i molitveno se zahvaljujemo bratskom društvu iz Beograda koje u mnogome doprinosi i pospešuje misiju Crkve među povratničkim stanovništvom u dolini Neretve.

HD „Dobrotvor“
Jerej Marko Gojačić