Naslovna Berkovići Privreda Podjela bonova za regresirano gorivo

Podjela bonova za regresirano gorivo

Poljoprivredni proizvođači  sa područja najmlađe istočnohercegovačke opštine Berkovići, njih 47  od danas mogu u prostorijama opštine podići bonove i ugovore za regresirano gorivo koje je odobrilo resorno Ministarstvo.

Referent za privredu i privatno preduzetništvo   u opštini Berkovići Milosava Samardžić rekla je da je odobreno 8,934  litara nafte, 10.200 kilograma azotnog đubriva tipa kan i 14.500 kilograma NPK i 7.500 kg đubriva za voće.

Distribucija nafte vršiće se putem Petrolove  benzinske pumpe u Bileći.

Samardžićeva je napomenula da poljoprivredni proizvođači za ove podsticaje treba da zasiju najmanje jedan hektar žitarica ili voćnjaka za proljetnu i jesenju sjetvu, dok povrće mora biti zasijano na najmanje pola hektara i da je nteresovanje poljoprivrednika bilo veliko o čemu govori i broj podnešenih zahtjeva 47, od kojih su dva pravna lica „Plantaže voća“ i „Mivas milk“,a samo jedan poljoprivredni proizvođač nije dobio odobrenje za ovogodišnju subvenciju zbog nedovoljne količine obradivog zemljišta..Ukupno je prijavljeno  104,30 hektara  koje su ratari zasijali u jesenjoj ili će to uraditi u proljetnoj sjetvi i za održavanje voćnjaka .

O datumu i mjestu podjele regresiranog đubriva poljoprivrednici će biti blagovremeno obavješteni.

Podjela bonova za regresirano gorivo

mod_vvisit_counterProšle nedelje42099