Naslovna Berkovići Privreda Potpisan memorandum o razumjevanju u cilju iskorištavanja poljoprivrednog zemljišta

Načelnik opštine Berkovići Ranko Lučić i gospodin Luciano V.Palusci kao pod predsjednik Consortium LINK-Cirsam podtpisali su memorandum o razumjevanju u cilju iskorištavanja poljoprivrednog zemljišta za proizvodnju ulja od repice,iskorištavanje biomase za proizvodnju električne energije te izgradnja fotonaponskih postrojenja na neproduktivnom zemljištu opštine Berkovići.

Prva faza bi bila proizvodnja biomase za proizvodnju elektične energije ili za proizvodnju ulja od repice.Druga faza projekta obuhvata bi izgradnju fotonaponskih postrojenja na neobradivom/neproduktivnom zemljištu na teritoriji opštine Berkovići.

Konsorcium Link je javni-privatni konzorcium ,formiran u skladu sa italijanskim zakonima .