Naslovna Berkovići Društvo Rezultati prvog poziva za podnošenje prijedloga projekata

Rezultati prvog poziva za podnošenje prijedloga projekata

Nakon što je Handicap International za Jugoistočnu Evropu (HISEE) objavio  poziv za podnošenje prijedloga projekata javnih i fizičkih lica iz opština Stolac i Berkovići, a svrha projekata je  da unaprijedi kvalitet života u opšinama Stolac i Berkovići kroz implementaciju malih, srednjih i razvojnih projekata, poznati su prvi rezultati za razvojne i srednje grantove.

RAZVOJNI GRANT:

- Sportski savez Opštine Stolac, Stolac

* Razvoj sporta kroz uređenje objekata za treniranje i Sportsko usavršavanje

- Opština Berkovići, Berkovići

* Izgradnja izvorišta i dijela sekundarne mreže u projektu sistema vodosnabdijevanja u selu Trusina

- UDRUGA POVRATNIKA I poljoprivrednih proizvođača "GORNJI KRAJ - LjUBLjENICA", Stolac – Berkovići

* Izgradnja glavne distributivne mreže sistema za vodosnabdijevanje u selu Ljubljenica

SREDNJI GRANT

Centar za socijalni RAD Stolac, Stolac

* Unapređenje statusa i kvaliteta života djece sa Posebnim potrebama u opštini Stolac

- OMLADINSKA ORGANIZACIJA "UDRUŽENJE OMLADINE Berkovići", Berkovići

* Znanjem možeš pobijediti sve

- Troya, Asocijacija ZA RAZVOJ TURIZMA I zaštitu okoliša Stolac, Stolac

* poboljšanje turističke ponude opštine Stolac

- DŽUDO KLUB Berkovići, Berkovići

* Sportom protiv mina

MALI GRANT

Usljed ogromnog broja pristiglih zahtjeva Komisija za odabir projekata jednoglasno je donijela odluku da se rok za odabir najboljih zahtijeva produži do 17.01.2010 godine

U periodu produžetka roka za odabir, Komisija će napraviti detaljnu analizu svih pristiglih zahtjeva u suradnji sa opštinskim organima vlasti i partnerskim grupama iz obje opštine. Analiza je neophodna u svrhu identifikacije ključnih zahtjeva i stvarnih POTREBA zajednice, te u svrhu planiranja i finansiranja intervencije Handicap International-a do kraja 2010. godine.
S obzirom na količinu i raznovrsnost zahtjeva, Komisija će izuzeti  zahtjeve koji su bili predmet dosadašnjih ulaganja raznih investitora i donatora na ovom području. Zbog ograničenih financijskih sredstava, Prednost će imati zahtjevi koji budu zadovoljavali potrebe šire zajednice i odnosili se na rješavanje problema većeg broja stanovnika.

Rezultati prvog poziva za podnošenje prijedloga projekata