Naslovna Berkovići Društvo ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ ОПШТИНЕ БЕРКОВИЋИ САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ ОПШТИНЕ БЕРКОВИЋИ САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

• Штаб за ванредне ситуације општине Берковићи одржао је данас пети састанак од почетка епидемиолошке ситуације  вируса COVID -19 (КОРОНА ВИРУС).

• На састанку је констатовано да је епидемиолошка ситуација на подручју општине Берковићи стабилна. У локалној заједници нема потврђених случајева  заражених вирусом COVID – 19.

Untitled 3

• Тренутно се 28 лица налазе под мјерама здравстваног надзора – кућне изолације. Код поменутих лица нису примјећени било какви симптоми вируса и према сазнањима контролних органа, свих 28 лица поштују изречене мјере.

• Констатовано је да грађани општине Берковићи углавном поштују мјере Штаба за ванредне ситуације општине Берковићи, као и изречене мјере републичких и државних органа. Грађани општине Берковићи се позивају да истрају са одговорним понашањем.

• Власницима трговинских радњи , радницима поште и апотеке се препоручује да појачају санитарно – хигијенске мјере.Такође скреће се пажња власницима трговинских радњи и бензинске пумпе да је забрањено заустављање возача у транзиту кроз Босну и Херцеговину, те да уколико примјете такав случај одмах обавјесте полицију.

• На састанку је изречена мјера забране рада фризерских салона.

• У складу са препорукама Министарства управе и локалне самоуправе рад општинских oргана управе организован је са смањеним радним капацитетима . Рад са странкама је ограничен од 8 h до 12 h.

• Штаб за ванредне ситуације ће се јавности обраћати сваких 48 сати, а налазиће се у сталном засједању до укидања ванредне ситуације.

ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ ОПШТИНЕ БЕРКОВИЋИ САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ