Naslovna Berkovići Društvo Издавање еколошке инвеститора „DROBEX“ DOO BERKOVIĆI,,

Издавање еколошке инвеститора „DROBEX“ DOO BERKOVIĆI,,

РЕПУБЛИКА СРПСКА

ОПШТИНА БЕРКОВИЋИ

Општинска управа

Одјељење за општу управу

Број:03/4-36-9/18

Датум:13.07.2018.год.

На основу чл. 90 Закона о заштити животне средине ("Службени гласник Републике Српска", број 71/12) општнска управа, одјељење за општу управу

О Б А В Ј Е Ш Т А В А

заинтересовану јавност да је по захтјеву за Издавање еколошке инвеститора „DROBEX“ DOO BERKOVIĆI,, дана 10.07.2018.године донијела рјешење о еколошкој дозволи  за фабрику за производњу флширане воде са изворишта Прибиту, номиналног капацитета производње од 4000 л/сат на локацији означеној као број парцеле:2547/69 и 2547/70 (стари премјер) КО Хатељи у  општини Берковићи.

Рјешење о еколошкој дозволи садржи мјере ублажавања негативних утицаја на животну средину и мониторинг емисија, током изградње, током рада и престанка рада постројења, у складу са достављеном документацијом за издавање еколошке дозволе, а посебно:

1. У току фазе грађења

Мјере за спречавање или смањење емисија у ваздух радне и животне средине

Мјере за спречавање или смањење емисија у воде и на земљиште

Мјере за спречавање или смањење емисија буке

Мјере за збрињавање чврстог отпада

Мјере заштите флоре и фауне

Мјере за спречавање утицаја на становништво

Мјере за заштиту културноисторијског наслијеђа

2. току експлоатације/кориштења објекта

Мјере за спречавање емисија у воду и мјере за заштиту земљишта

Мјере за спречавање или смањење емисија буке

Мјере за управљање отпадом

3.Мониторинг  загађујућих материја.

У току поступка издавања еколошке дозволе, у складу с одредбом члана 85. Закона о заштити животне средине општинска управа општине Берковићи је путем огласне плоче обавјестила заинтересовану јавност о садржају поднешеног захтјева и у трајању од 30 дана ставила на бесплатан увид захтјев за издавање еколошке дозволе са приложеном документацијом.

У Законом одређеном року а ни до дана одлучивања није било примједби заинтересоване јавности на поднешени захтјев и документацију.

У закључку Доказа урађених од овлаштене институције констатовано је да се уз поштовање предложених мјера заштите, угрожавање квалитета и квантитета животне

средине може свести на дозвољену мјеру, тј. предвиђеним радом неће се угрозити квалитет животне средине, становништво, природна добра у ближој и даљој околини локације предметног објекта.

Цијенећи да су докази израђени у складу са одредбама члана 85. Закона о заштити животне средине, као и чињеницу да у законском року није било примједби јавности, Општинска управа је на основу члана 90. Закона о заштити животне средине одлучила као у диспозитиву рјешења.

ПРЛОГ:Еколошка дозвола број: 03/4-36-9/118 од 10.07.2018.године

Начелник одјељења